Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Mielęcin.pl

Enea Operator inwestuje w naszym regionie

Wielu mieszkańców Mielęcina zadaje sobie pytanie - o co chodzi z tymi wykopami przy drodze do Wołowych Lasów???
Czy to Orange kładzie światłowody, by sąsiedzi mieli w końcu dostęp do szybkiego Internetu, czy co? Czy ma to jakiś związek z wykopami prowadzonymi w szczerym polu na południowo-zachodnich obrzeżach Mielęcina?

 

Pierwszym "podejrzanym" był nasz lokalny monopolista telekomunikacyjny, czyli Orange. Według moich wyobrażeń kładł sobie światłowody, by uszczknąć coś z naszego szybkiego kablowego Internetu dla mieszkańców Wołowych Lasów. Rozumowanie było słuszne, ale błędne. Orange wyparł się jakichkolwiek inwestycji na naszym terenie.
Po otrzymaniu takiej oficjalnej informacji zacząłem się zastanawiać kto ma interes w okablowywaniu terenu w naszym pobliżu i... następnym "podejrzanym" wydała się Enea Operator.
No i bingo!

Niniejszym informuję mieszkańców Mielęcina i okolic, że prace ziemne prowadzone w naszych okolicach wynikają z inwestycji w infrastrukturę teleenergetyczną, którą zarządza Enea Operator.

Prace te dokładniej polegają na budowie sieci energetycznej średniego napięcia (SN 15 kV).

Celem tej  inwestycji jest zamknięcie w pierścień zasilania w sieci SN 15 kV, czyli  zabezpieczenie dostaw energii elektrycznej a także poprawa zasilania dla całej gminy Człopa, w szczególności dla miejscowości Mielęcin, Wołowe Lasy, Jaglice, Drzonowo Wałeckie, Trzebiń.

W zakresie inwestycji jest budowa powiązania linią kablową średniego napięcia dł. 5,8 km  w linii SN Człopa do stacji transformatorowej Mielęcin Hydrofornia (nr 4004) i do stacji transformatorowej Wołowe Lasy Wieś 1 (nr 4078) oraz zabudowa 2 rozłączników sterowanych drogą radiową.


Wygląda na to, że w przypadku większych porywów wiatru czy bardziej ulewnego deszczu w przyszłości nie będziemy już doświadczać na chłopski rozum niczym nie uzasadnionych wyłączeń zasilania w energię elektryczną.

Dobra robota, Enea!


admin