Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Galeria - historia

W galerii tej prezentowane są historyczne fotografie i skany dotyczące Mielęcina, które nie zostały z różnych powodów opublikowane w szkicu do historii wsi oraz nadesłane przez użytkowników witryny.

 


 

Przykład powojennej architektury w Mielęcinie. Życie w powojennym Mielęcinie. Po lewej stara "duża szkoła", po prawej wówczas był Bank Spółdzielczy. Procesja w Mielęcinie sprzed pół wieku. Praca w punkcie przeładunkowym żwirowni, pomiędzy mostami, pół wieku temu.

Rozkład jazdy pociągów z 1944 r. Rozkład jazdy pociągów obowiązujący w sezonie 1976/1977. Rozkład jazdy pociągów obowiązujący w sezonie 1980/1981. XIX-wieczna prasa o Mielęcinie. Powojenna prasa o Mielęcinie.

Lista najlepszych chłopów w Mielęcinie w 1951 r. Powojenna prasa o Mielęcinie. Powojenna prasa o Mielęcinie. Wielki apel z 1956 r. Śladem apelu z Mielęcina... Po wielkim apelu - wielka afera.

Gromada Mielęcin jak zwykle najlepsza! Czasy ciężkie, ale w Mielęcinie biznes kwitnie ;-) Kościół w Mielęcinie przed wojną Kościół w Mielęcinie przed wojną Przedwojenny Mielęcin na pocztówce Przedwojenny Mielęcin na pocztówce

 


 

O ile w opisie fotografii/skanu nie zaznaczono inaczej, © by Artur Szymański
Wycinki z Głosu Koszalińskiego pochodzą ze zbiorów Zachodniopomorskiej Biblioteki Cyfrowej POMERANIA.
Kopiowanie i rozpowszechnianie opublikowanych na tej stronie materiałów dozwolone jest wyłącznie za wiedzą i zgodą autorów.
Bezpośrednie linkowanie (hotlinking) jest kategorycznie zabroniony.

Wszelkie pogwałcenia ww. zasad będą ścigane z całą surowością prawa.