Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

WYNIKI WYBORÓW 2018 - 1. TURA

MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW 2018 - 1. TURA

Wybory, wybory i... no nie, to jeszcze nie koniec. W niedzielę zdołaliśmy wybrać radnych, ale spośród kandydatów na urząd burmistrza nie udało się wyłonić zwycięzcy za pierwszym podejściem.

Poniżej prezentuję obszerne fragmenty protokołu naszej komisji wyborczej.

Warto zauważyć, że frekwencja w Mielęcinie była bardzo dobra - aż 62,84%. To sporo powyżej średniej krajowej. Wybory do Rady Miejskiej w Człopie dosłownie o włos wygrywa L. Witkowska. Mieszkańcy Mielęcina i Trzcinna oddali na nią 105 głosów. R. Grzybkowska otarła się o mandat radnej zdobywając tylko o 2 głosy mniej! (103).

Aby poznać nazwisko burmistrza kadencji 2018 - 2022 musimy uzbroić się w cierpliwość aż na dwa tygodnie. Druga tura odbędzie się w niedzielę 4. listopada. W szranki staną J. Bekker, który uzyskał 45,02% (1093) głosów oraz Z. Kmieć odnotowawszy 42,30% poparcia - to zaledwie o 66 głosów mniej od rywala.

W samym Mielęcinie J. Bekker uzyskał 91 głosów, Z. Kmieć - 84 głosy. Na tę chwilę trudno jest zgadywać jak zagłosują osoby, które poparły w pierwszej turze B. Nowickiego, który zebrał 308 głosów na terenie naszej gminy. Te głosy zadecydują o wszystkim i podejrzewam, że zwycięzca urząd obejmie z przewagą mniej, niż 10 głosów w ujęciu całej gminy i miasta.

WYNIKI WYBORÓW BURMISTRZA MIASTA I GMINY CZŁOPA
 

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 BEKKER Jerzy Maciej 54 wyższe Człopa, 1 093 45.02 Druga tura
2 KMIEĆ Zdzisław 60 wyższe Człopa, 1 027 42.30 Druga tura
3 NOWICKI Bartosz Andrzej 32 wyższe Człopa, 308 12.69 Nie
 

 
 
MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW DO RADY MIEJSKIEJ CZŁOPA
 
1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 331
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów (z kart ważnych) 208

Kandydaci

 

MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW BURMISTRZA MIG CZŁOPA - 1. TURA
 
1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 331
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów (z kart ważnych) 205

Kandydaci


MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW DO RADY POWIATU WAŁECKIEGO

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 331
10 Liczba kart ważnych 208
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 25
11a w tym z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów 12
11b w tym z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 13
11c w tym z powodu postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata 0
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów (z kart ważnych) 183

Lista nr 4 - KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów  % głosów
1 MIKOŁAJCZYK Krzysztof Stanisław 44 Tuczno 4 2.19
2 GERWATOWSKA Małgorzata 25 Piecnik 11 6.01
3 STRZELECKA Justyna Katarzyna 47 Mirosławiec 1 0.55
4 MŁODZIANOWSKI Janusz Andrzej 56 Tuczno 2 1.09
5 ŁOPATIUK Katarzyna Krystyna 36 Tuczno Drugie 2 1.09
6 PISZCZATOWSKI Piotr 35 Mirosławiec 1 0.55
7 WOJCIECHOWSKA Katarzyna 21 Mirosławiec Górny 3 1.64
Razem 24
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 24

Lista nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 OLESIAK Marek Tadeusz 72 Rzeczyca 13 7.10
2 SAWCZYSZYN Ireneusz Adam 56 Golin 7 3.83
3 KLAMEREK Halina 68 Tuczno 9 4.92
4 MANDZIEJ Tadeusz 45 Mirosławiec 1 0.55
5 DOMAGAŁA Irena 69 Wołowe Lasy 13 7.10
6 MADAJCZYK Marcin 49 Tuczno 2 1.09
7 ZIELIŃSKA Krystyna 65 Tuczno 2 1.09
Razem 47
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 47

Lista nr 11 - KWW WSPÓLNY POWIAT

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 POGORZELSKI Jerzy Jakub 58 Człopa 18 9.84
2 DOMAŃSKA Marzena Jolanta 38 Wałcz Drugi 1 0.55
3 KRAJEWSKI Szymon Paweł 38 Tuczno 1 0.55
4 MAŁECKI Grzegorz 34 Mirosławiec 0 0.00
5 OBARA Krystyna 56 Mirosławiec 0 0.00
Razem 20
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 20

Lista nr 12 - KWW NIEZALEŻNI

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów  % głosów
1 GRUDZIŃSKI Jan 55 Mirosławiec 0 0.00
2 BĄK Jacek Józef 62 Człopa 2 1.09
3 ŚWIDERSKA Maria Teresa 62 Tuczno 13 7.10
4 SZCZOTKIEWICZ Zofia Bogumiła 56 Tuczno 0 0.00
5 BIEGAŃSKA-PAŃCZYK Katarzyna 37 Mirosławiec 0 0.00
6 MAKSYMOWICZ Grzegorz Artur 49 Tuczno 0 0.00
7 ROBAK Józef Bolesław 66 Wołowe Lasy 2 1.09
Razem 17
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 17

Lista nr 13 - KWW RUCH SAMORZĄDOWY ORS "PRZYSZŁOŚĆ"

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów  % głosów
1 KĘSEK Danuta 61 Tuczno 14 7.65
2 BIAŁAS Bogdan 57 Mirosławiec 0 0.00
3 GOSTOŁEK Andrzej Czesław 60 Człopa 17 9.29
4 DRAB Elżbieta Ewa 46 Dzwonowo 20 10.93
5 NAREL Wojciech 31 Tuczno 2 1.09
6 PUCHAŁA Andrzej Sławomir 60 Mirosławiec 0 0.00
7 GUCZE Ewa Eleonora 38 Mirosławiec 0 0.00
Razem 53
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 53

Lista nr 14 - KWW ALTERNATYWA DLA WSZYSTKICH

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 KRAJNIK Izabela Katarzyna 43 Tuczno 1 0.55
2 GUTOWSKI Zbigniew 61 Człopa 12 6.56
3 SROCZYŃSKA Maria Anna 60 Człopa 6 3.28
4 BUJNIAK Agata Agnieszka 44 Martew 0 0.00
5 SKOTNICKI Mateusz Szymon 33 Człopa 1 0.55
6 GOSEK Anita Edyta 24 Jabłonowo 1 0.55
7 SKRZECZKOWSKI Paweł 52 Człopa 1 0.55
Razem 22
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 22

 


MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

 

1 Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 331
10 Liczba kart ważnych 207
11 Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 34
11a w tym z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów 11
11b w tym z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 23
11c w tym z powodu postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata 0
12 Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów (z kart ważnych) 173

Lista nr 1 - KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów  % głosów
1 GEMBICKI Piotr Paweł 60 Wałcz 1 0.58 
2 SZUMIATO Grzegorz 49 Kołobrzeg 1 0.58
3 ZANIEWSKA Barbara Anna 61 Choszczno 1 0.58
4 GRABEK Janusz 70 Karlino 2 1.16
5 KRAJEWSKA Magdalena 56 Wałcz 1 0.58
6 SUCHORAB Małgorzata Anna 47 Wałcz 1 0.58
7 SOŁTYSIAK Tomasz 40 Połczyn-Zdrój 1 0.58
Razem 8
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 8

Lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY PSL

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów 
1 MIĆKO Ryszard Józef 60 Lubiana 20 11.56
2 RUDZIS-GRUCHAŁA Helena Maria 43 Czernin 1 0.58
3 HAPKA Krystyna 64 Ostre Bardo 0 0.00
4 JOEKS-BUDZYŃSKA Iwona Barbara 41 Łabędzie 1 0.58
5 KARCZEWSKI Marcin Jan 40 Kalinówka 3 1.73
6 GINIEWSKI Waldemar 52 Sławoborze 0 0.00
7 BANY Lech 58 Kinowo 1 0.58
Razem 26
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 26

Lista nr 4 - KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 GROMEK Janusz 62 Kołobrzeg 4 2.31
2 SIEDLECKI Mirosław Grzegorz 66 Koszalin 4 2.31
3 KIEŁB-NAGÓRSKA Barbara Joanna 52 Czaplinek 3 1.73
4 KOŁODZIEJSKA-MOTYL Krystyna Elżbieta 66 Wałcz 16 9.25
5 MŁYNARCZYK Łukasz Mateusz 31 Choszczno 1 0.58
6 JANDA Małgorzata Janina 49 Złocieniec 7 4.05
7 SZELIGA Cezary 45 Szczecin 7 4.05
Razem 42
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 42

Lista nr 5 - KKW SLD LEWICA RAZEM

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 WZIĄTEK Stanisław Czesław 58 Połczyn-Zdrój 3 1.73
2 KIELNIK-KAŁUŻNA Sandra Beata 34 Kołobrzeg 0 0.00
3 HAMULSKI Jerzy Roch 71 Wałcz 1 0.58
4 KRĘCISZ Czesław 79 Drawsko Pomorskie 0 0.00
5 PIETRZELA Danuta Ewa 48 Kołobrzeg 2 1.16
6 BOROWSKI Jacek Leszek 55 Świdwin 0 0.00
7 NASKRĘT Barbara Krystyna 69 Choszczno 0 0.00
Razem 6
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 6

Lista nr 6 - KW RAZEM

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 KOŚCIOŁEK-OLOF Ewa 82 Dobra Szczecińska 0 0.00
2 WÓJCIK Joanna Katarzyna 50 Szczecin 0 0.00
3 SZKANDERA Józef Romuald 66 Złocieniec 0 0.00
4 DOŁGOSZYJA Krzysztof Tadeusz 65 Szczecin 1 0.58
5 DĄBROWSKI Wojciech Robert 37 Szczecin 2 1.16
6 RÓŻAŃSKA Anna Maria 48 Szczecin 3 1.73
Razem 6
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 6

Lista nr 8 - KWW KUKIZ'15

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów 
1 KOZIŃSKA Marlena Marta 32 Połczyn-Zdrój 2 1.16
2 OSTROMECKA Renata Maria 54 Człopa 4 2.31
3 ZALEWSKA Anna 52 Rzęśnica 1 0.58
4 CZUPRYN Justyna Katarzyna 34 Leszczyn 3 1.73
5 KURGAN Fabian Witold 23 Rymań 0 0.00
6 ŁUDCZAK Adam 27 Choszczno 0 0.00
7 STOLARCZYK Waldemar Jan 45 Sławoborze 3 1.73
Razem 13
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 13

Lista nr 9 - KWW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 KAŹMIERCZAK Mariusz 22 Pełczyce 2 1.16
2 ANDRZEJEWSKI Jakub Damian 18 Kołobrzeg 2 1.16
3 BIELECKI Łukasz 20 Pełczyce 2 1.16
4 ANDRZEJEWSKA Justyna Kinga 43 Kołobrzeg 3 1.73
5 WARCHOLAK Grzegorz Jerzy 18 Mrzeżyno 1 0.58
6 RADELICKA Sara 18 Choszczno 0 0.00
7 SZPRINGER Patrycja 20 Barlinek 0 0.00
Razem 10
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 10

Lista nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nr Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów % głosów
1 CAREWICZ Henryk Władysław 65 Kołobrzeg 9 5.20
2 SUBOCZ Andrzej Piotr 64 Wałcz 41 23.70
3 PIETRAS Robert 65 Świdwin 2 1.16
4 NAGÓRSKA Barbara 39 Drawsko Pomorskie 2 1.16
5 CHRUŚCIEL Ryszard Ambroży 57 Choszczno 2 1.16
6 KĘDZIOR Barbara 50 Połczyn-Zdrój 5 2.89
7 NIEMYT Emilia Kazimiera 60 Nowe Laski 1 0.58
Razem 62
Liczba głosów ważnych oddanych na listę 62

 


Admin