Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

CZY W TWOJEJ OKOLICY JEST BEZPIECZNIE?

Chcesz wiedzieć czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz powiadomić innych, że dana okolica jest niebezpieczna? Krajowa mapa zagrożeń to narzędzie, dzięki któremu możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dzięki mapom zagrożeń bezpieczeństwa mieszkańcy mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami, reagować na zagrożenia. W tym celu należy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Korzystanie z aplikacji internetowej jest bardzo proste. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Jednakże należy pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.


Admin