Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

WYNIKI WYBORÓW 2018 - 2. TURA

MIELĘCIN - WYNIKI WYBORÓW BURMISTRZA 2018 - 2. TURA

Wybory, wybory i... no, to już jest koniec. W niedzielę wybraliśmy burmistrza Miasta i Gminy Człopa.

Wynik tych wyborów pozostawał do końca niewiadomą, obaj kandydaci dysponowali porównywalnym liczebnie elektoratem. Na wyniki oficjalne trzeba było czekać do rana, choć w zasadzie wszystkie protokoły powieszone zostały do publicznego wglądu grubo przed północą. No ale cóż, tak funkcjonuje nasz system opracowany na potrzeby PKW.

Ostatecznie po zażartych bojach o głosy do ostatniej godziny przed ciszą wyborczą wybory na Burmistrza MiG Człopa wygrywa pan Jerzy Bekker uzyskawszy 1396 głosów, co stanowi 54,55% wszystkich głosów. Pan Zdzisław Kmieć zdobywszy 1163 głosy (45,45%), a więc o zaledwie (czy aż?) 233 głosy mniej, będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem, przynajmniej na kolejne 4 lata.

W Mielęcinie pan Bekker wygrywa niemalże identycznym stosunkiem głosów, co globalnie w całej gminie: 118 (54.88%) do 97 (45.12%).    
Na uwagę i wyrazy uznania po raz kolejny zasługuje frekwencja, zarówno w naszej wsi, jak i gminie - znacznie powyżej średniej krajowej! Tak trzymać!

Niestety, nie ustrzegliśmy się też przed incydentem wyborczym. Wg słów pani. A. Nowosławskiej, w piątek 2. listopada pod osłoną ciemności ktoś w Mielęcinie zrywał plakaty wyborcze jednego z kandydatów. Ów kandydat w tym samym czasie odbywał spotkanie z mieszkańcami naszej wsi. Pikanterii temu naruszeniu przepisów dodaje fakt porzucenia podartych plakatów w miejscu niedozwolonym - zostały bezceremonialnie wywalone na trawę przy drodze wylotowej z Mielęcina w kierunku Wołowych Lasów.

Zdjęcia zaczerpnięte z profilu pani Alicji Nowosławskiej (Facebook.com)

 

Ten haniebny czyn wskazuje na ewidentny brak poszanowania prawa, człowieka i przyrody przez sprawcę - i przez to powinien być ukarany przynajmniej dwoma mandatami. Niestety, pomimo istnienia świadków tego czynu nikt nie pokwapił się zgłosić go organom ścigania. Być może świadkowie nie byli świadomi, że oba czyny są karalne jako wykroczenia.
Skoro formalnie ukarać człowieka się nie da, publicznie napiętnujmy tego zachowanie.

Odchodzącemu Burmistrzowi, panu Zdzisławowi Kmieciowi, należy podziękować za ostatnie lata pełnienia urzędu. Ślady jego działalności są i będą latami widoczne w samym Mielęcinie i gminie Człopa. Jakim obiektywnie był gospodarzem naszej małej ojczyzny - najlepiej kiedyś oceni historia.
Nowemu Burmistrzowi, panu Jerzemu Bekkerowi, należy pogratulować wyboru i od czasu do czasu przypominać, że czekamy na efekty zmiany.
Radni w opozycji do nowego Burmistrza - wszyscy Państwo zostaliście wybrani po to, by dbać o interesy naszych miejscowości i gminy - nie kierujcie się zasadą "jestem na nie, bo nie lubię typa". Kierujcie się zasadą "jestem na tak, bo to dobre dla gminy".

A na koniec prezentuję szczegółowe statystyki jak 4. listopada 2018 głosowali mieszkańcy Mielęcina:

WYNIKI II TURY WYBORÓW BURMISTRZA MIASTA I GMINY CZŁOPA

 

ROZKŁAD GŁOSÓW W OBWODZIE 3 (MIELĘCIN)

 

FREKWENCJA W OBWODZIE 3 (MIELĘCIN

 


Admin