Ta strona używa plików cookie w celach statystycznych oraz opcjonalnie do wyświetlania spersonalizowanych reklam. Kliknij zielony przycisk aby zamknąć ten komunikat:

Przedwojenni mieszkańcy Mielęcina - mapa

PRZEDWOJENNI MIESZKAŃCY MIELĘCINA - MAPA
Przedwojenni mieszkańcy Mielęcina - mapa
Kliknij obraz, aby go powiększyć

Dziś prezentuję kolejny unikalny dokument z historii Mielęcina. Jest to poglądowa mapa wsi zawierająca nazwiska mieszkańców wraz z dokładną lokalizacją ich domów i innych obiektów (tak prywatnych, jak i użyteczności publicznej). Mapa odzwierciedla stan na krótko przed wypędzeniem ze wsi Niemców. Materiał pozyskany dzięki uprzejmości Ulrike Kunze.


W swoich zbiorach posiadam cały ogrom przedwojennych fotografii z Mielęcina pozyskany głównie dzięki U. Kunze, oraz zgodę na powielenie na swojej witrynie fotografii należących do Mario Faroldi - materiały te jednak wymagają pewnego opracowania technicznego, stąd zwłoka w ich publikacji. Po uporaniu się z kwestiami technicznymi utworzona zostanie specjalna galeria, gdzie zamieszczone będą wszystkie zdjęcia i dokumenty wraz z opisami i nazwiskami osób na nich utrwalonych, o ile udało się je bezspornie ustalić.

Myślę, że dla zainteresowanych historią Mielęcina i okolic oraz badaczy genealogii i poszukiwaczy swoich korzeni materiały te okażą wręcz bezcenne.

Ze względu na rozmiar rysunku zalecam skorzystanie z klawiszy CTRL- (pomniejszanie) i CTRL+ (powiększanie). Powrót do oryginalnej wielkości klawiszami CTRL0 (zero), powrót do witryny po kliknięciu szarego marginesu.


Admin